Nákladní vozidla

/ Renovace filtrů / Nákladní vozidla

Čištění DPF filtrů a katalyzátorů u nákladních vozidel je nutné řešit profesionálně

Čištění DPF filtrů nabízíme pro nákladní vozidla s dodatečně instalovaným filtrem pevných částic (zelená plaketa), nebo nainstalovaným filtrem DPF přímo při výrobě - EURO 6. Různé modely se standardní normou EURO 4 a EURO 5, jsou již vybaveny zpracováním výfukových plynů a to za pomoci katalyzátorů (SCR systémy), které jsou instalovány také rovnou při výrobě vozidla. Včasný servis DPF a katalyzátorů je jediný servisní zásah na vozidle, kde se náklady na provedení okamžitě vrátí v podobě zlepšené ekonomiky provozu a jízdních vlastností. Tudíž vozidlo opět lépe provozně vydělává a spolehlivě funguje.

Čím více se dbá preventivně na čistotu jádra filtrů DPF a katalyzátorů, tím delší mají filtry životnost

 

Filtr pevných částic (DPF) - osobní automobily Filtr pevných částic (DPF) - dodávky Filtr pevných částic (DPF) - autobusy Filtr pevných částic (DPF) - nákladní vozidla Filtr pevných částic (DPF) - vysokozdvižné vozíky Filtr pevných částic (DPF) - lokomotivy Filtr pevných částic (DPF) - lodní doprava Filtr pevných částic (DPF) - stavební stroje

Které DPF filtry a katalyzátory musí být čištěny a renovovány?

  • Řada modelů EURO II a III s dodatečně instalovaným filtrem pevných částic (keramickým nebo ze slinutých kovů), které získaly zelenou nálepku. U těchto nákladních vozidel musí být filtr pevných částic (DPF) renovován každých 100 000 - 150 000 km.
  • Modely řady EURO IV, V a EEV vybavené katalyzátorem, který je určen pro celoživotní provoz. Nepříznivý vliv na životnost katalyzátoru má případné zvýšení množství oleje ve výfukovém systému, stejně jako použití aditiva adBlue.
  • Modely EURO VI s nejmodernější technologií DPF filtrů, DOC a SCR katalyzátorů.

Cleantaxx nabízí ekonomicky výhodné repasování (renovaci) všech katalyzátorů. Cena renovace katalyzátoru je vždy za výhodnější ceny (30-50%) katalyzátoru nového.

  • Prohlédněte si detailně naše dosavadní zkušenosti v podobě prezentovaných referencí nákladní vozidla
  • Máte-li zájem o nezávaznou cenovou nabídku k vyčištění či renovaci DPF filtru, katalyzátoru, prosím vyplňte poptávkový formulář.
  • Rozhodli jste se využít naší službu čištění SCR katalyzátoru, nebo DPF filtru, prosím vyplňte objednávkový formulář.

 

DPF filtr CS/XE - Euro IV/V - nákladní vozidlaKatalyzátor MAN TGA - Euro IV/V - po čištění  - nákladní vozidla

Alternativy čištění

Někteří výrobci DPF filtrů uvádějí možnost samočištění, například pomocí parního čističe.
Zde Cleantaxx doporučuje v tomto ohledu velkou opatrnost! Při pokusech o tzv. „domácí čištění“ nemáte záruku účinného vyčištění, které by mělo být doloženo protokoly o provedených testech před i po čištění vč. diagnostiky použitelnosti filtru.

Cleantaxx nabízí speciální řešení renovace DPF filtrů a katalyzátorů pro dopravní společnosti, spediční firmy.

Doporučený cyklus čištění pro DPF filtry a katalyzátory

Doporučený postup čištění pro DPF filtry a katalyzátory
Naši partneři