Ohlasy zákazníků

/ Reference / Ohlasy zákazníků

Tyto ohlasy zákazníků jsou hodnocením odborníků z oblasti správy autoparků dopravních společností, servisních techniků a z řad výrobců a majitelů vozidel. Názory našich zákazníků vychází z praxe a hodnotí komplexně naší profesionální službu čištění a renovace DPF filtrů a katalyzátorů. A co je velmi důležité, jsou to ohlasy autentické a ne vymyšlené.

 


Se společností Cleantaxx spolupracujeme již mnoho let. Velmi oceňujeme jejich progresivitu a inovace při řešení jednotlivých oprav a diagnostiky renovovaných nebo čištěných komponentů. Naši zákazníci jsou dlouhodobě spokojeni s poskytovanými službami, ať už z pohledu logistiky, tak ale především kladně hodnotí fakt, že po dodání a instalaci dílů se nemusí zabývat reklamacemi. Vše funguje na 100 % a výsledky odpovídají parametrům nových dílů.

Libor Chovanec, ředitel divize ND, ZLINER s.r.o.


Legislativní požadavky na snižování emisní zátěže se nevyhnuly ani segmentu stavebních strojů. Byli jsme tak postaveni do nové situace. Naše vlastní řešení spočívalo pouze ve výměnném způsobu kus za kus. Po navázání spolupráce s firmou FTG a jejich konceptem Cleantaxx jsme mohli našim zákazníkům nabídnout další alternativu jak problematiku DPF filtrů řešit. Hlavní přínos služby vidím v možnosti diagnostiky celého sytému ATS. Zákazník tak získá představu o jeho funkčnosti a vyhne se tak předem zbytečným nákladům na opakované čistění filtru a tím i zbytečným časovým prostojům. Přistup firmy FTG k zákazníkům hodnotím jako velice férový a oceňuji jejich ochotu vždy vyhovět našim požadavkům.

Ing. Karel Chalupa, vedoucí servisu pro ČR, Liebherr-Stavební stroje s.r.o.


S nástupem emisní normy Euro 6, jsme hledali spolehlivého partnera pro čištění a renovaci DPF a katalyzátorů pro městské autobusy. Jsem moc rád, že jsme narazili právě na Cleantaxx. V oblasti katalyzátorů a DPF je Cleantaxx skutečná špička. Nejen, že odvádí kvalitní práci, ale dokáže své postupy vysvětlit a dále navrhnout správné kroky k nastavení vozu, aby systém pracoval jak má. Tohle považuji jako obrovskou přidanou hodnotu. Manuály výrobců, až na výměnu DPF, tyto informace bohužel neobsahují. Děláte to dobře, jen tak dál.

Martin Trmota, Vedoucí údržby Ab - DP Plzeň, Bammer Trade a.s.


Partnera pro údržbu DOC a DPF jsme vybírali velice pečlivě. Společnost Cleantaxx splnila procesní audit a přísné zadání pro uzavření smlouvy o spolupráci s naši společností ZETOR TRACTORS a.s. Cleantaxx je pro nás plnohodnotným partnerem, o kterého se díky odbornosti, flexibilitě a ochotě můžeme opřít a v mnoha případech splnili naše zadání nad očekávání. Díky nastaveným procesům a technologii je Cleantaxx špičkou na Českém a Slovenském trhu v oblasti čistění a regenerace DOC, DPF a SCR. Díky výše uvedenému vřele doporučujeme spolupráci s Cleantaxx.

Ing. Marek Buchar,MBA, Aftersales manager, ZETOR TRACTORS a.s.


STROM Praha a.s. zastupuje firmu JOHN DEERE v České republice od roku 1993. Motory John Deere jsou osazeny sestavou DOC + DPF od emisního stupně IT4 od roku 2011. Mám tedy několikaletou zkušenost s provozem a servisem těchto motorů. Každoročně nám jich do servisní péče přibude několik set v celé republice. Mohu konstatovat, že firma John Deere má emisní motory vyřešeny velmi dobře včetně regenerací filtrů pevných částic. Ale zároveň je třeba si uvědomit, že dnešní motory vysokých emisních stupňů (IT4, FT4), jsou velmi složitá zařízení. Této složitosti tedy musí odpovídat údržba a celková péče o motor. Osobně nedoporučuju čekat na totální ucpání filtru pevných částic (až se motor zastaví), ale doporučuju provádět externí vyčištění preventivně. Jednak se zvyšuje spolehlivost motorů a eliminuje jejich prostoj (pro zemědělský provoz velmi důležité) a lze předejít poškození filtrů pevných částic a jeho výměně. Cenový rozdíl mezi vyčištěním a výměnou filtru je opravdu značný. Firma John Deere doporučuje čištění filtrů pevných částic svých motorů pouze systémem Cleantaxx. Takže pro nás byla spolupráce s firmou F.T.G. jasná volba. Řešíme společně jak záruční, tak i pozáruční záležitosti. Logistika funguje velmi dobře, se službou firmy F.T.G. jsme spokojeni, budeme využívat i nadále.

František Vimr, specialista servisu, STROM Praha a.s.


S nástupem nových přísnějších emisních požadavků na provoz motorů stavebních strojů v minulých letech pro nás nastal úkol, zajistit pravidelný servis čištění a oprav emisních systémů strojů pro naše zákazníky na profesionální úrovni. V úplných počátcích nástupu DPF technologií do strojů CATERPILLAR jsme využívali servis výrobce v zámoří, což nebylo dostatečně flexibilní především vzhledem ke komplikované logistice a časové náročnosti celého procesu. Tak, jak se časem navyšoval počet nových strojů vybavených novými emisními technologiemi, hledali jsme místního spolehlivého dodavatele služeb v této oblasti. Po provedení několika zkušebních zakázek čištění DPF u různých dodavatelů jsme se rozhodli pro spolupráci se společností F.T.G. , se kterou úspěšně spolupracujeme již několik let. Pracují rychle, ve výborné kvalitě a starají se o celou logistiku od vyzvednutí až po doručení vyčištěného dílu zpět na místo. Jsme spokojeni.

Ing. Miroslav Kehar, Analyst Service, Zeppelin CZ


Katalyzátor a hlavně DPF filtr na MAN Euro 6 byl před opravou totálně ucpaný a po Vaší opravě je jako nový. Spotřeba paliva klesla okamžitě o 5-6 litrů a je citelný i nárůst výkonu. Vaše služby mohu vřele doporučit. Děkujeme za spolupráci.

Roman Schuster, majitel společnosti Autodoprava Schuster


Mitsubishi Canter Fuso 7,5 tona 230 000 km totálne upchatý katalyzátor (vadna tryska a váha vzduchu), vyčistenie cez sprostredkovateľa PROCAR ZV môžem len odporučiť, proste profesionálna robota od Cleantaxx a to všetko za 1/8 cenu nového. Ďakujem.

Jozef Benko, TECHNIK-stavba a bývanie s.r.o. Zvolen


Vaše služby mohu doporučit, po opravě katalyzátoru Euro 5 pro vozidlo Renault Premium před 2 měsíci, klesla spotřeba paliva asi o 3-4 litry a pozorujeme znatelné zvýšení výkonu vozidla. Druhý opravený filtr jsem dnes namontoval a budu také sledovat spotřebu paliva. Přístup zaměstnanců velice vstřícný a profesionální, mohu jen doporučit.

Jiří Hauzr, majitel společnosti Autodoprava Hauzr


V roku 2016 sme u Vás čistili 3 katalyzátory z vozidiel Mercedes Actros. Po vyčistení sme vozidla sledovali a s odstupom času môžem potvrdiť , že čistenie katalyzátorov sa prejavilo hlavne v spotrebe paliva a podľa vyjadrenia vodičov má motor lepší ťah a výkon. V číselnom vyjadrení úspora PHM predstavuje v priemere cca 10%. Investované peniaze do čistenia neboli zbytočné a v budúcnosti v tom budeme pokračovať. Záleží od zákazníkov , kedy sa k danému úkonu odhodlajú. Zo strany servisu urobíme pre to maximum. Ďakujeme za spoluprácu

Ing.Milan Čarnický, Vedúci servisu Camion Servis, Slovensko.


Jako zpětnou vazbu na provedení čištění katalyzátoru MAN - Euro 4 - od našeho autobusu Neoplan Tourliner P22, Vám posílám hodnoty naměřené před a po čištění. Hodnoty průchodnosti a protitlaků jsou nyní po Vašem čištění stejné jako u nového originálního filtru MAN.

Josef Němeček, ČSAD Tišnov spol. s r.o., Servisní partner MAN Truck & Bus.


Jako odběratel služeb firmy F.T.G přispívám konkrétními poznatky naší společnosti, která provozuje třicet kamionových souprav.

Vozidla VOLVO FH 13 : tříletý provoz na palivo „směsná nafta 30%“ u dvou vozidel náhlý pokles výkonu (vozidla vykazují nižší tlak turba, vyšší protitlak výfuku, najeté km 333-650 tis.) následovalo čištění katalyzátoru, bohužel neúspěšně, takže jsme přistoupili na další nabízenou možnost a to výměnu jader katalyzátoru (keramických vložek). Po zpětné montáži katalyzátorů, vozidla vykazují maximální výkon motoru, správné hodnoty turba a výfukového systému, spotřeba paliva klesla dle sledování Dynaflet cca o 8%. U dalších našich vozidel jsem postupoval již preventivně, dle horších hodnot tlaku turba a výsledky opravy se bezvýjimečně opakovaly.

Vozidlo DAF XF 105 : provoz na motorovou naftu při najetých 700 tis. km vykazoval pozvolný pokles výkonu motoru, diagnostika vykazuje správné hodnoty turba a palivové soustavy, preventivně necháváme vyčistit katalyzátor-úspěšně, podle zpráv řidiče je výkon motoru evidentně vyšší, úsporu na spotřebě paliva zatím nemohu potvrdit z důvodu malého množství najetých kilometru.

Antonín Jirkovský, společnost JAS trans s.r.o.


Jak jsem slíbil při přebíraní vyčištěného katalyzátoru od vozidla Volvo FH13, že podám zprávu z provozu vozidla po opravě, tak nyní činím. Vozidlo opravdu vykázalo jiné hodnoty po výměně katalyzátoru, než před opravou a to hodnoty pro dopravce příjemné, tudíž s úsporou nákladů. Průměrná spotřeba vozidla se po 14 dnech provozu a ujetí necelých 6000km dle systému Dynafleet od společnosti Volvo snížila oproti celému měsíci dubnu, kdy vozidlo najelo něco málo přes 11000km o 2,60lt/100km nafty a o 0,4lt/100km Adblue. Podotýkám, že jsem srovnával totožné řidiče, auto jezdilo stejné trasy v totožném počasí a se stejnými celkovými hmotnostmi. Souprava navíc vykázala vyšší průměrnou rychlost o 2km/h. Dotázaní řidiči uvádějí dle subjektivních pocitů, že vozidlo lépe táhne, je pružnější i má jiný zvuk.

Petr Maglen, vedoucí autoprovozu, Kralupol a.s.


Jako velká moderní společnost, působící na trhu přeprav již několik let, pro nás vždy byla a stále je odvedená kvalitní práce prvořadým úkolem. Na spolehlivý vozový park, který čítá přes 100 kamionů, je kladen obrovský tlak ze strany našich dlouhodobých firemních zákazníků (TPCA, KYB, Ford, Škoda auto, atd...). Proto se snažíme odvést tu nejkvalitnější a stoprocentní práci, což samozřejmě požadujeme i od našich servisních partnerů. Spolehlivost na tak vratkém logistickém trhu nás nutí přemýšlet o úsporách, které ale nemají vliv na kvalitu námi poskytovaných služeb. Pro naše již dlouhodobé partnery si nemůžeme dovolit zaváhat a ztratit krok s moderními technologiemi. Proto jsme se obrátili na společnost F.T.G.  a kontaktovali pana Gabriela, který nám velmi ochotně ukázal celý provoz. Teprve když se člověk přesvědčí na vlastní oči, dokáže si uvědomit, co znamená mít "čistý výfuk". Po následné kalkulaci a s ohledem na velmi vstřícný přístup p. Gabriela jsme neváhali a navázali dlouhodobou spolupráci, která se nám rozhodně vyplatí.  Vždy se snažíme být o krok před konkurencí a to se nám opět podařilo.

Ondřej Kačírek, správce vozového parku, Zdeněk Tomášek s.r.o.


Velice oceňujeme Váš rychlý a profesionální přístup. Za poměrně krátký čas jste byli schopni zrealizovat čištění filtru, včetně poskytnutí pomoci při demontáži a následovné montáži filtru přímo na bus. Také jsme ocenili i zaslání vaší závěrečné hodnotící zprávy a fotografií z čistícího procesu.

Otakar Marek, CDS s.r.o. Náchod


Jako výrobce autobusů zn. Tedom jsme v záruční době řešili problém se snižováním výkonu u jednoho autobusu vybaveného systémem SCR. Šetřením se ukázalo, že problémem je zanesený katalyzátor. Byli jsme postaveni před rozhodnutí o zakoupení nového katalyzátoru pro vyřešení reklamace. Cena nového katalyzátoru byla cca 120 000 Kč. V této souvislosti jsme také prověřovali i alternativu možného vyčištění daného katalyzátoru. V rámci tohoto prověřování jsme na webových stránkách našli firmu F. T. G. spol. s r.o. Po diskuzi s panem Gabrielem, jednatelem společnosti, který nám vysvětlil princip čištění, jsme se rozhodli využít této možnosti. Nabízená cena za vyčištění byla násobně nižší, než cena nového. Po vyčištění je katalyzátor zcela průchozí a funkční. Dále bych chtěl poznamenat, že výhodou pro nás bylo také, že firma F. T. G. kompletně zařídila dopravu od a k zákazníkovy, čímž nám o toto ubyla starost.

Tedom a.s., Josef Tuza, servisní ředitel, divize autobusy


Za nás z firmy Komersia Auto s.r.o. mám jediné. Od zákazníků je slyšet spokojenost s provedeným čištěním i rychlostí služby. Dle jejich vyjádření se hodnoty vrátily do normálního stavu jako u nového vozidla. Čištění bylo prováděno pro firmy HAVI, Petr Sobolík, a Tesco.

Miroslav Kouřil, vedoucí servisu, Komersia Auto s.r.o.


Názor na renovaci filtru pevných částic - JAGUAR XJ. Vymontovaný filtr vyzvedla firma F.T.G. v Brně a převezla do Prahy. Renovace proběhla odborně a v krátkém časovém termínu. O provedené renovaci jsem obdržel protokol a fotografie filtru před renovací a po jejím provedení. Cena byla solídní, včetně přepravy tam i zpět. Kladně lze hodnotit i přístup k zákazníkovi. Doporučuji každému, kdo nechce zbytečně investovat značnou finanční částku do nového filtru. Úspora je výrazná.

Majitel JAGUARU XJ - Brno


Po výměně turba na Volvu FH-13 jsme nechali vyčistit i katalyzátor u firmy F.T.G. neboť palubní počítač vykazoval větší emise . Bohužel ani po opětovném důkladném vyčištění, které nám zdarma a expresně zajistil p.Gabriel, nebyly emise v pořádku. Zřejmě se poškodila katalytická vrstva po prvotním vstřiku oleje do katalyzátoru. Pan Gabriel nám okamžitě sehnal nový značkový katalyzátor,který již funguje k naší spokojenosti,za což mu moc děkuji.

Oldřich Šmikmátor, majitel dopravní společnosti, Znojmo


Naši partneři