Záruky

/ Koncept Cleantaxx / Záruky

Nemůžeme ručit za špatný technický stav, nebo neoptimální provoz vozidla

Čistíme DPF filtry tak dlouho, až jsou zcela čisté (parametr průchodnosti nového DPF). Teprve až čištěný filtr splňuje hodnoty průchodnosti nového filtru, je zaslán k opětovné instalaci na vozidlo. Tento celý proces je dokumentován a předán klientovi. Pokud se nezdaří filtr vyčistit (nevratné poškození, zněčištění olejem či totální destrukce jádra filtru) konzultujeme s klientem následné kroky a snažíme se najít pro klienta optimální řešení. Naše záruka na čištění DPF je deklarována udělením certifikace TÜV. Hodnocen je stav průchodnosti filtru v parametru hodnoty nového originálního filtru, při použití čistících metod a technologií konceptu Cleantaxx. Záruky jsou udělovány na námi provedené mechanické úpravy a práce na těle filtru DPF (řezy, sváření atd.) a také na výměny jádra katalyzátoru (vložky keramické/sintermetalové) a to po dobu 12 měsíců.

                                                   

Problém - udělované záruky na čištění

Pokud jsou záruky na čištění DPF zákazníkům firmou provádějící čištění dávány, jsou tyto záruky v budoucnu bohužel velmi nepřijemnou překážkou pro konečného zákazníka. Reklamace v době záruky jsou přiznány pouze v případě, že zákazník (majitel filtru) projde několika velmi nákladnými kontrolami (kontrola vstřiků, kvality paliva, používaný olej, stav turbodmychadla atd.). Tyto všechny povinné kontroly je zákazník nucen projít, aby mu byla nakonec jeho záruka uznána. Je to velmi finančně nákladná záležitost, dodat všechny možné potvzení. Tyto informace jsou na protokolech velmi často skryty, aby se zákazník nedopídil, co vše ho v budoucnu v rámci reklamace čeká.

Záruky na čištění DPF filtru záměrně Cleantaxx nedává (vystavujeme protokol o renovaci), není totiž zodpovědný za následný provoz a stav vozidla. Veškeré reklamace, bez zbytečných následných povinných kontrol okamžitě přijímáme a díky precizní dokumentaci v průběhu čištění vždy chybu odhalíme, buďto na straně stavu vozidla (téměř 100% situací), sporadicky na naší straně. V případě zjištění sporadické chyby na naší straně je následně bezplatně odstraněna, což klient využívající čištění se zárukou nikdy nedocílí.                       

Originální díly – to je naše záruka

Formou expres výměny jsou zasílány pouze originální DPF filtry. Zde si můžete být jisti, že filtr může být na vozidlo nainstalován, bez ztráty příslušných provozních povolení. Kvalitní čistící koncept, špičkové měřící zařízení a dlouholeté zkušenosti jsou zárukou, že naše skladové zásoby předčištěných DPF mají tu nejvyšší jakost  - jsou to originální díly.

DPF filtr před a po vyčištění

Právní záruky při výměnách kus za kus - expres výměna

Udělujeme na naše úkony spojené s expres výměnou kus za kus záruku dle platných právních předpisů, což odpovídá 12 měsícům. Od Cleantaxx jsou dodávány použité díly, které byly diagnostikovány a kvalitně vyčištěny. Projeví-li se během záruční doby nějaká závada, je reklamace vyřešena okamžitě - díl je opraven. Pokud není oprava možná, je cena za expres výměnu vrácena zpět klientovi.

Životnost DPF filtru

Stejně tak jako u nových DPF filtrů nemůžeme i u originálních repasovaných DPF filtrů zaručit přesnou časovou životnost. Životnost DPF filtru ovlivňuje mnoho fakturů, mezi které patří například:

  • Optimálně funkční regenerace
  • Správná funkčnost motoru, včetně turbodmychadla
  • Recirkulace výfukových plynů
  • Bezproblémová funkce čidel, elektroniky a olejového okruhu
  • Styl jízdy
  • Kvalita paliva
Naši partneři